10 medalles pels palistes banyolins al Campionat d'Espanya

PIRAGÜISME · 13.07.2016
13 palistes del club van competir el passat cap de setmana al Campionat d'Espanya de pista en les categories juvenil, sub'23 i sènior. Eren: Aurora Figueras, Laia Pèlachs, Mar Duran, Emma Serramitjana, Sara Vilanova, Laura Sànchez, Albert Martí, Pol Busquets, Lluís Darné, Albert Corominas, Ofir Chinchilla, David Puig i Josep Sànchez.

L'actuació dels banyolins va estar molt encertada ja que es van recollir 10 medalles en total (2 ors, 5 plates i 3 bronzes) i on els palistes més destacats van ser la juvenil Laia Pèlachs i el sub'23 Albert Martí.

Pèlachs va aconseguir dos títols de campiona d'Espanya gràcies a les victòries en K1 1000 metres (4'14"456) i en K2 1000 metres junt amb Emma Serramitjana amb un crono de 4'01"566. Va penjar-se també 3 medalles més. una plata al K1 500 metres amb 1'57"563 i dues més en embarcacions d'equip: plata al K2 500 junt amb Mar Duran (1'52"399) i un bronze amb Sara Vilanova al K2 200 metres gràcies a un temps de 43"023. El K4 femení format per Laura Sànchez, Sara Vilanova, Emma Serramitjana i Mar Duran van obtenir també un bronze als 1000 metres (3'55"448) a més d'una 5a i 6a posició als 500 i 1000m.

Per la seva banda, Albert Martí va penjar-se 4 medalles, totes en K1. Va ser 2n absolut als 500 metres (1'39"486) i 3r als 1000 metres (3'35"393), que li van suposar dues plates més en el recòmput en categoria sub'23. A més, també va aconseguir tres posicions de finalista. En K4 1000 junt amb Corominas, Darné i Busquets van finalitzar 4ts amb 3'03"778, la mateixa posició que va aconseguir amb l'Ofir Chinchilla al K2 500 (1'33"370) i la 6a posició en K2 200 junt amb David Puig.

En K1 sènior, Aurora Figueras va acabar 4a a la final B dels 1000m i 6a a la final B dels 500 i Pol Busquets 1r i 6è a la final C del K1 1000m i 200m i Lluís Darné va ser 6è a la final C dels 200m. El K4 sènior al 500 va remar la final C amb Sànchez, Puig, Chinchilla i Darné, mentre que als 200 va fer-ho amb Busquets enlloc de Chinchilla i van ser 7ens a la final B. En k2, als 200 Lluís Darné i Josep Sànchez van ser 5ens a la final C, als 500 van formar parella David Puig i Josep Sànchez i junts van remar la final C.

En la classificació per clubs, el Club Natació Banyoles va acabar 2n en la categoria juvenil femení i 10è en la classificació global amb 541 punts, confirmant-se un any més entre els millors clubs de l'estat.

Resulats.

Tornar
 
 
Micromecenatge per Figueras
Match Inclusion
Projecte ICDC
El CNB per la marató de TV3
Calendari
Desembre 2017
DlDmDcDjDvDsDg
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       
Butlletí

GPI Software - Internet & Web Solutions

Distribuït per: Intec Pro

Passeig Antoni Gaudí, 3   ·  Telèfon 972 570 859   ·   17820 Banyoles

Aquest espai web utiliza  cookies pròpies i de tercers per tal de millorar els nostres serveis i mostrar publicitat relacionada amb les seves preferències mitjançant l'anàlisis de la seva navegació. Si continua, entenem que accepta el seu ús. Pot informar-se sobre la nostra política de cookies aquí

Accepto