7 ors, 4 plates i 7 bronzes al XI Open de Catalunya de rem

REM · 26.04.2016
Aquest cap de setmana s’ha celebrat a Banyoles la XI Open de Catalunya, el XII Memorial Pedro Abreu i XII Trofeu Ciutat de Banyoles a l’Estany. Hi participaven remers de tota la península, del nostre país veí, França, i també de la selecció Naional de Chile.

El Trofeu Pedro Abreu premia al millor vuit amb timoner absolut masculí i al millor quatre scull absolut femení i el Trofeu Ciutat de Banyoles anava per el primer club classificat en la puntuació final. La prova es disputava en les categories sènior, juvenil, cadet i veterà, en les modalitats de 1x, 2-,2x,4-,4x i 8+, que obtenien diferent puntuació segons cada modalitat.

El Club hi va participar amb 71 esportistes que finalment vam obtenir una puntuació de 1.074 que ens classificava en la quarta posició d’un total de 19 clubs.

Les cadets en 4x Abril Roqué, Margot Figueras, Aina Prats i Laia Tortòs amb un temps de 7:16,30; el 2- de Maria Gili i Laura Trigueros amb 8:42,15 i el doble scull de Abril Roqué i Aina Prats amb 8:06.83 que van pujar a dalt de tot del podi i aquestes últimes molt perseguides per les seves companyes Margot Figueras i Laia Tortòs que van entrar darrera seu amb un temps de 8:07,16. Aina Prats va entrar tercera en la modalitat de 1x amb un temps de 8:33,96. Els cadets Aleix Garcia i Joan Cagigiós en 2- també van acabar tercers classificats amb un temps de 7:49,38.

En categoria juvenil destacar el 4- de Isaac Alamo, Dennis Carracedo, Manel Balastegui i Eduard Geli que van guanyar la medalla d’or en aquesta modalitat amb un temps de 6:41,82. Alamo i Carracedo també van aconseguir medalla de bronze en la modalitat dos sense timoner, 7:19,24 i finalment en la categoria juvenil el vuit amb timoner de Alamo, Carracedo, Balastegui, Geli, Izart, Christophe, Pons, Sureda i al timó Cros van aconseguir també la bronze amb un temps de 6:34,87.

En sèniors destacar el doble scull de Jordi Jofre i Francesc Molas que van aconseguir entrar tercers amb 6:47,47 i en veterans que feien la regata en una distància de 1.000 metres destacar el 2x d’Arteman i Casellas que van guanyar l’or amb un temps de 3:24,43; en 1x Lluís Riera segona posició amb 4:00,36 i el dos sense de Xavi Boix i Salvador Martí també segons amb un temps de 3:58,41. El 4x de Casellas, Frade, Pardàs i Juncà segons amb 3:23,70. Les noies veteranes remaven en 4x format per Anna Viladiu, Collell Brugada, Silvia Arteman i Susanna Juanola i van acabar en tercera posició 3:57,27 i Maite Cid tercera en 1x amb 5:00,08 i primera en el 4x mixta amb l’Olímpic de Barcelona.

Foto: Foto Rem Banyoles

Tornar
 
 
25a Mitja marató
3r Circuit de Curses Populars
Revista CNB
Projecte ICDC
Calendari
Desembre 2018
DlDmDcDjDvDsDg
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
Butlletí

GPI Software - Internet & Web Solutions

Distribuït per: Intec Pro

Passeig Antoni Gaudí, 3   ·  Telèfon 972 570 859   ·   17820 Banyoles

Aquest espai web utiliza  cookies pròpies i de tercers per tal de millorar els nostres serveis i mostrar publicitat relacionada amb les seves preferències mitjançant l'anàlisis de la seva navegació. Si continua, entenem que accepta el seu ús. Pot informar-se sobre la nostra política de cookies aquí

Accepto