7 victòries pels nedadors banyolins a la lliga infantil i aleví d’Olot

NATACIÓ · 02.02.2017
Dissabte 28 de gener es va disputar la 3a jornada de lliga infantil i presa de temps júnior i absoluta a Olot, un bon lloc per provar-se de cares a l’absolut Open de Catalunya que s’inicia aquest divendres.

La representació del club va ser nodrida, tot i la baixa de Roger Carreró, un dels puntals de la natació banyolina en les últimes temporades.

Es van aconseguir 6 victòries que van ser pels infantil Eloi Colprim, als 50 papallona amb 32”7; , Judit Artigas als 50 lliures (29”32) i als 100 esquena (1’15”12); Nick Hoogsteder, als 200 braça (2’54”93); Aina Giró, als 200 papallona (3’06”03); i per l’absoluta Nina Grabuleda als 200 estils amb 2’33”36.

Les altres posicions de podi van ser per Nina Grabuleda, 2a als 50 braça (36”78) i als 100 lliures (1’04”08) per darrere de Lídia Huete; Aaron Astudillo , 2n als 50 i 100 papallona (29”10 i 1’03”13) i 2n al 200 lliures (2’06”64); Martina Torrent, 2a als 50 braça infantil (40”16); Anna Puigvert, 2a als 50 lliures (28”91); Laia Mayolas, 3a als 50 lliures (29”90) i 2a als 100 esquena (1’15”40); Elisabeth Vine, 2a als 200 papallona (3’10”14); Aleix Carretero, 3r als 200 braça (2’55”13); Idoia Martí, 2a als 200 estils (2’36”26).

Cal destacar també la 5a posició de Bernat Solé als 400 lliures (4’48”96), d’Idoia Martí als 100 lliures (1’05”40) i de Nil Pérez als 200 lliures (2’12”96), la 6a de Bernat Solé als 50 papallona (31”57), la 7a de Nil Pérez als 50 esquena (32”83), la 8a d’Idoia Martí als 50 lliures (30”27).

En relleus, l’equip masculí de 4x50 lliures va ser 3r amb 1’58”87 i el 4x50 estils femení va ser també 3r amb 2’20”49 i 4t amb 2’21”86. També hi van participar Miquel Masdevall, Clàudia Castañer, Duna Martínez, Aleix Carretero, Marcel Jordà.

4a jornada aleví
En paral·lel també es va celebrar la 4a jornada aleví, també amb bons resultats pels nedadors i nedadores banyolins. Pau Salvatella va guanyar els 100 papallona (1’16”59). Laura Venal va ser 2a als 200 braça (3’18”06), Nick Hoogsteder va ser 3r als 100 papallona amb 1’17”98 .

En relleus, l’equip masculí de 4x100 esquena va ser 4t (5’37”84) i 6è (6’25”02). El mateix relleu femení va ser 4t i 5è amb 5’54”97 i 6’11”85 respectivament.

També hi van participar Marina Garcia, Nora Ullastres, Selma López, Paula Vila, Núria Martos, Bet Balló. Àlex Rodríguez, Marc Carreró, Martí Nadal, Àlex Rodríguez, Genís Cullell, Marc Rodríguez, Marc Güell, Biel Planas, Abril Daniel, Meritxell Masdevall,

Resultats.
 

Tornar
 
 
Fem vessar l'Estany
6a Milla Urbana de Banyoles
Revista CNB
Projecte ICDC
Calendari
Octubre 2018
DlDmDcDjDvDsDg
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
       
Butlletí

GPI Software - Internet & Web Solutions

Distribuït per: Intec Pro

Passeig Antoni Gaudí, 3   ·  Telèfon 972 570 859   ·   17820 Banyoles

Aquest espai web utiliza  cookies pròpies i de tercers per tal de millorar els nostres serveis i mostrar publicitat relacionada amb les seves preferències mitjançant l'anàlisis de la seva navegació. Si continua, entenem que accepta el seu ús. Pot informar-se sobre la nostra política de cookies aquí

Accepto