Bons resultats pels remers banyolins en un cap de setmana molt ocupat

REM · 26.01.2016
Aquest cap de setmana els nois i noies de rem del CNB es va desplaçar fins a Amposta per dur a terme les diferents proves per cada categoria: la regata de promoció, la bandera catalana i el test preparatori per l’estatal de llarga distància.

Regata de promoció
La competició començava el dissabte puntual a les 12:30 per els alevins i infantils que competien en la tercera Regata de Promoció de la temporada on la distància a recórrer era de 700 metres per ambdues categories.

Cal destacar l’actuació de l’skif aleví femení d’Aina Arteman que va acabar primera de la general amb un temps de 2:31:79; el doble aleví femení format per Núria Germà i Clàudia Pòlit també van acabar primeres a la general amb 2:33:66; i en infantils les noies del quatre skull, Berta Caro, Júlia Lohman, Marta Gutierrez i Blanca Roman bronze amb 2:11:36.

El diumenge va continuar la regata de promoció deixant pas al torn del doble infantil masculí de Toni Valdés i Andreu Boix entrant en primera posició molt buscada amb un temps de 1:53:36; els dobles de Montse Gassiot i Abril Masgrau i el de Berta Caro i Blanca Roman van acabar primeres i terceres respectivament recorrent la distància establerta en 2:10:32 i en 2:21:89. El quatre de noies alevines de Núria Germà, Clàudia Pòlit, Paula Malagelada i Laura Valdés van entrar segones amb un temps de 2:22:18 per darrera de les noies de Tortosa.

Bandera catalana
El mateix dissabte un cop acabada la primera part de la Promoció es va donar pas a la Primera Bandera Catalana. Aquesta és una nova regata en format lliga on els clubs catalans hi participen exclusivament
en 8+. Les tripulacions poden estar formades per esportistes infantils i cadets o bé per juvenils i sèniors.

Així doncs la regata de 500 metres es disputava a un contra un passant per eliminatòries, quarts de finals, semi finals i final A i final B en el cas de la categoria d’absoluts masculins.

Els 8+ absolut dels remers del Banyoles format per I. Alamo, D. Carracedo, J. Jofre, F .Molas, M. Balastegui, E. Geli, C. Grabulosa, M. Grabulosa i Pau Martínez al timó van acabar en segona posició (01:01:51) a la final A que van disputar juntament amb el Club de Rem Tortosa (00:58:07)

Les noies cadetes, L. Trigueros, L. Tortós, A. Prats, M. Figueras, M. Gili, C. Duthman, A. Roqué, A. Batlles i Aline Cros de timonera van guanyar la Bandera Catalana (1:12:24). Van haver de passar l’eliminatòria i al tenir un dels dos millors temps van anar directament a la única final on es van proclamar campiones.

Finalment el 8+ dels nois cadets de A. Arenas, L. Sala, A. Garcia, J. Cagigós, M. Vicens, S. Vàzquez, L. Alemany, G. Ramon i Pau Martínez al timó també van guanyar la Bandera Catalana amb un temps de 1:05:40 després de superar la seva eliminatòria, la semifinal i passar a la final A.

Test preparatori del Campionat d’Espanya d’hivern
Diumenge començava amb cel seré ben d’hora quan els primers participants cadets i cadetes començaven a embarcar per recórrer 6.000 metres a contrarellotge.

El 4xCM d’Aleix Garcia, Lluís Sala, Martí Vicens i Nicolai Balateu van ser els primers de sortir i els primers d’arribar fent els 6km amb un temps de 21:27:85. Les noies en 4xCF Laura Trigueros, Abril Roqué, Maria Gili i Cristina Düthman ho van fer amb 25:18:62. Al 2- els remers del Banyoles, Joan Cagigós i Aleix Arenas van ser els primers que van fer els 6km amb aquest tipus d’embarcació (25:50:29).

Els esquifistes del Banyoles van recórrer la distància quedant en primera posició d’aquesta modalitat l’esquifista Saüc Vàzquez (26:19:78) i en tercera Lluc Alemany (27:09:42). Aina Prats va ser la primera en la modalitat d’esquif CF (29:01:15), i Margot Figueres la tercera (29:45:94).

Quan va ser el torn per els juvenils, sèniors i veterans el vent va començar a bufar creant unes onades que van impossibilitar les sortides. Per prevenció de riscos els àrbitres i responsables de la regata van fer tornar tots els esportistes que estaven a l’aigua fins l’embarcador i un cop allà van pujar un parell de kilòmetres més riu amunt on el vent no arribava.

Cal destacar els resultats de els juvenils masculins del Banyoles en el 2-JM d’I. Alamo i D. Carracedo primers en questa modalitat (08:21:34) i l’esquif de Geli que va acabar segon amb un temps de 8:56:22. En noies juvenils el doble de M. Marcè i N. Rodrigo van aconseguir la primera posició amb 09:18:10 en la seva modalitat i l’esquifista Paula Salarich també primera en aquesta modalitat amb un temps de 09:72:54.

Els absoluts van remar en esquif: Francesc Molas 4rt (8:48:13), Jordi Jofre 8é (8:53:33) i Marc Grabulosa 10é (09:27:67).

Resultats.

Tornar
 
 
Fem vessar l'Estany
6a Milla Urbana de Banyoles
Revista CNB
Projecte ICDC
Calendari
Octubre 2018
DlDmDcDjDvDsDg
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
       
Butlletí

GPI Software - Internet & Web Solutions

Distribuït per: Intec Pro

Passeig Antoni Gaudí, 3   ·  Telèfon 972 570 859   ·   17820 Banyoles

Aquest espai web utiliza  cookies pròpies i de tercers per tal de millorar els nostres serveis i mostrar publicitat relacionada amb les seves preferències mitjançant l'anàlisis de la seva navegació. Si continua, entenem que accepta el seu ús. Pot informar-se sobre la nostra política de cookies aquí

Accepto