Dues medalles al Campionat d’Espanya de joves promeses sprint


PIRAGÜISME· 29.07.2019

La secció de piragüisme del Club Natació Banyoles va competir el cap de setmana passat al Campionat d’Espanya de joves promeses sprint a Verducido, Pontevedra, en les categories Infantil i Cadet. Els palistes banyolins van aconseguir dues medalles (una de plata i una de bronze) que, juntament amb la resta de classificacions, van permetre la 9a posició a nivell de clubs. Laura Serra (3a en K1 500 Dona Cadet) i Irma Julià, Paula Coll, Laura Villanova i Laura Serra (2a posició en K4 Dona Cadet) van pujar al podi per part del CNB. Aquests són tots els resultats del campionat:

K1 500 Dona Cadet A: 3a posició per a Laura Serra (Final A)

K1 500 Dona Cadet B: 3a posició per a Paula Coll (Final B)

K2 500 Dona Cadet: 6a posició per a Irma Julià i Laura Villanova (Final A)

K2 500 Dona Cadet: 9a posició per a Carla Maestre i Berta Masdevall (Final B)

K4 500 Dona Cadet: 2a posició per a Laura Serra, Irma Julià, Paula Coll i Laura Villanova (Final A)

K2 1000 Home Cadet B: 3a posició per a Marcel·lí Corominas i Àlex Ortega (Final B)

K2 1000 Home Cadet B: 9a posició per a Arnau Gràcia i Ferran Massanas (Final C)

K1 500 Home Cadet B: 4a posició per a Marc Andrade (Final C)

K4 1000 Home Cadet: 7a posició per a Ferran Massanas, Marc Andrade, Marcel·lí Corominas i Àlex Ortega (Final A)

K2 500 Cadet Mixte: 8a posició per a Arnau Gràcia i Laura Serra (Final B)

K2 500 Cadet Mixte: 5a posició per a Irma Julià i Ferran Massanas i 7a per a Laura Villanova i Marcel·lí Corominas (Final C)

K1 1000 Home Infantil B: 8a posició per a Grau Serramitjana (Final B)

C1 1000 Home Infantil A: 6a posició per a Patllari Camps (Final B)

K2 1000 Home Infantil B: 6a posició per a Blai Bofill i Arnau Gutiérrez (Final C)

K4 1000 Home Infantil A: 4a posició per Grau Serramitjana, Marc Garcia, Jan Cervantes i Sergi Farrés (Final B)

K1 1000 Dona Infantil A: 4a posició per a Queralt Rodríguez (Final B)

K2 1000 Dona Infantil A: 6a posició per a Paula Cullell i Queralt Rodríguez (Final A)

1000 Dona Infantil B: 7a posició per a Emma Jordà i Joana Vergés (Final B)

K4 1000 Dona Infantil A: 6a posició per a Clara Palmada, Emma Jordà, Joana Vergés i Paula Cullell (Final A)

K2 1000 Mixte Infantil: 6a posició per a Grau Serramitjana i Queralt Rodríguez (Final B)


Participació a l'europeu de Marató

Aurora Figueras va participar aquest cap de setmana al Campionat d'Europa de marató en K1 Dona Sènior i va acabar en 9a posició en una prova de 26,20km. La prova es va disputar a Decize, França.

Tornar
Vols rebre el butlletí?

 
 
Activitats dirigides 2019-20
26a Mitja Marató
Projecte SCORES EU
Projecte ICDC
Botiga
Revista CNB
Calendari
Desembre 2019
DlDmDcDjDvDsDg
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
GPI Software - Internet & Web Solutions

Distribuït per: Intec Pro

Passeig Antoni Gaudí, 3   ·  Telèfon 972 570 859   ·   17820 Banyoles

Aquest espai web utiliza  cookies pròpies i de tercers per tal de millorar els nostres serveis i mostrar publicitat relacionada amb les seves preferències mitjançant l'anàlisis de la seva navegació. Si continua, entenem que accepta el seu ús. Pot informar-se sobre la nostra política de cookies aquí

Accepto