Grans resultats a la 5a prova 2024 i al Kayakló Sprint de Banyoles


PIRAGÜISME· 28.10.2019

El passat dissabte 26 d’octubre, la secció de piragüisme va posar el punt final a la temporada 2019 a nivell català amb la disputa de la 5a Prova del Programa 2024 i el Kayakló Sprint de Banyoles a les aigües de l’Estany. A la 5a Prova del Programa 2024, la lliga catalana destinada a joves promeses, els palistes banyolins van demostrae un altíssim nivell aconseguint els resultats següents:

  • Home Benjamí K1: Joan Pera, 3a posició.
  • Dona Benjamí K1: Jordina Coll, 2a posició i Judit Vilà, 3a.
  • Home Aleví B K1: Roger López, 3a posició.
  • Dona Aleví B K1: Ariadna Gràcia, 1a posició.
  • Home Aleví A K1: Pau Pera, 1a posició.
  • Dona Aleví A K1: Dúnia Vicens, 1a posició.
  • Home Infantil B K1: Grau Serramitjana, 2a posició i Blai Bofill, 3a.
  • Dona Infantil B K1: Paula Cullell, 2a posició.
  • Home Infantil A K1: Jan Cervantes, 3a posició.
  • Dona Infantil A K1: Queralt Rodríguez, 1a posició.
  • Home Infantil A C1: Patllari Camps, 1a posició i Guillem Comaposada, 2a.

Un cop finalitzada la competició, es van entregar els trofeus corresponents a la classificació final del Programa 2024, en què Pere Serra ha estat 3r en Home Benjamí; Jordina Coll 1a i Judit Vilà 2a en Dona Benjamí; Roger López 2n en Home Aleví B; Laia Jordà 1a, Ariadna Gràcia 2a i Estel Rigall 3a en Dona Aleví B; Pau Pera 1r en Home Aleví A; Dúnia Vicens 3a en Dona Aleví A; Grau Serramitjana 2n i Blai Bofill 3r en Home Infantil B; Paula Cullell 2a en Dona Infantil B; Queralt Rodríguez 2a en Dona Infantil A; Patllari Camps 1r i Guillem Comaposada 2n en Home Infantil A C1.

Grans resultats al Kayakló Sprint

Al Kayakló Sprint de Banyoles, prova per relleus en què un membre de l’equip havia de realitzar el tram de piragüisme i, l’altre, el de cursa a peu, també es van aconseguir grans resultats:

  • Absolut Femení: Aurora Figueras i Anna Valderas: 1a posició; Paula Coll i Carla Maestre, 2a.
  • Absolut Mixte: Laura Villanova i Lluc Serramitjana, 2a posició; Oceane Brindeau i Marc Andrade, 3a.
  • Absolut Masculí: Aniol Descamps i Arnau Gràcia, 1a posició.
  • Veterà Masculí: Albert Corominas i Jordi Borràs, 1a posició.

Tornar
Vols rebre el butlletí?

 
 
Activitats dirigides 2019-20
Escola Esportiva 2019-20
Projecte SCORES EU
Projecte ICDC
Botiga
Revista CNB
Calendari
Novembre 2019
DlDmDcDjDvDsDg
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
       
GPI Software - Internet & Web Solutions

Distribuït per: Intec Pro

Passeig Antoni Gaudí, 3   ·  Telèfon 972 570 859   ·   17820 Banyoles

Aquest espai web utiliza  cookies pròpies i de tercers per tal de millorar els nostres serveis i mostrar publicitat relacionada amb les seves preferències mitjançant l'anàlisis de la seva navegació. Si continua, entenem que accepta el seu ús. Pot informar-se sobre la nostra política de cookies aquí

Accepto